Kokouskutsu ja juhlaohjelma

Akustiikassa avataan ovet klo 10.00, jolloin on esillä aulan tiloissa käsitöitä, nukkeja, soittimia, valokuvia aikaisemmista sukujuhlista. Seuran jäsenyysasioita ja henkilötietoja voi täydentää myös. Myyntitavaroina on kortteja, sukuviiri ja muutama kirjakin ja runovihkoja. Tervetuloa tapahtumaan.

Kokouskutsu

Sukukokous pidetään sukujuhlien edellä Ylivieskan Akustiikassa la 13.6.2015 klo 11.00. Asioina ovat sääntömääräiset tilienkäsittely ja henkilövalinnat. Lisäksi käsitellään sääntömuutos asia koskien sukukokousten väliaikaa.

Juhlaohjelma

Ruokatarjoilu klo 12.00-13.00 Akustiikan ruokasalissa

klo 13.00 alkaa varsinainen juhla

Avaussanat seuran puheenjohtaja Hanna Karsikas

Kymmenen virranmaa laulua ja musiikkiesitys

Juhlapuhe kansanedustaja, seuran varapuheenjohtaja Pekka Vilkuna

Kuutaman lauluesityksiä

Esitelmä DNA:n käytöstä sukututkimuksessa, Satu Perttunen

Lauluesitys

Yhteislaulua, Pohjoispohjalaisten laulu

Lopuksi kahvi- ja kakkutarjoilu